Článek
„Oběti dostaly napít, obvykle něco s amarettem. Druhý den ráno si na nic nevzpomínaly, když se probudily nahé v posteli s vaginálním krvácením a modřinami. Bylo jasné, že byly omámené sedativy kvůli sexu,“ řekl stanici VRT mluvčí prokuratury Tom Janssens s tím, že obětí může být ještě více.
Podle televize se incidenty týkaly oblasti ulice Burgemeester Reynaertstraat, která je známá jako tepna nočního života města.
Vyšetřovatelé mají přitom za to, že šlo o volně koordinovanou skupinu. „Údajně si vyměňovali informace o tom, jak nápoje řezat a jaké látky používat. Oběti konzistentně popisovaly nápoje, které chutnaly po amarettu. A toxikologické testy v několika případech potvrdily přítomnost ketaminu,“ napsala agentura Belga s tím, že mezi zadrženými jsou známé tváře nočního života v Kortijku.
Zatímco většina zadržených zůstává za mřížemi, jeden z mužů byl nakonec po výslechu propuštěn a je nadále vyšetřován na svobodě. Jeden ze zatčených majitelů baru dostal už před několika měsíci jiný podmíněný trest, řekl bez bližších podrobností advokát Thomas Vandemeulebroucke s tím, že jeho klient obvinění „formálně popřel“.
Jména podezřelých oficiálně zveřejněna nebyla, ale kolují po sociálních sítích, což podle agentury Belga vyvolává obavy, že se někdo rozhodne vzít spravedlnost do svých rukou dřív, než soud vynese verdikt.
„Fakta, která byla zveřejněna, považuji za skutečně odpudivá. Musíme zajistit, aby se to už nikdy nestalo. Zvláště si vážím obětí, které měly odvahu podat stížnost a odvahu svědčit,“ řekla mezitím starostka Kortijku Ruth Vandenbergheová, která slíbila posílit bezpečnostní opatření ve městě.