Článek
„Součástí našeho plánu doplnit zdravotníky je získání až 20 lidí z České republiky a ze Slovenska,“ řekla personální ředitelka oblastní záchranky Emma Woodsová.
Do Bristolu podle ní pozvali tři záchranáře z České republiky, kteří uvidí podmínky, v nichž by případní zájemci pracovali. Ti by pak zřejmě měli získat v ČR získat další zájemce. Woodsová předpokládá, že první z nich by do země měli přijet v září.
KOMENTÁŘ DNE:
Lyžařské Nagano - Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>
V Anglii proběhlo několik kampaní, které se snažily chybějící zdravotníky doplnit, zájemci o rekvalifikaci ale nebyli.
Všichni uchazeči musí v Británii projít přísným výběrem, který zahrnuje jazykový test. Nejprve absolvují jedenáctitýdenní školicí program, potom budou tři až šest měsíců pracovat jako praktikanti. Teprve pak se budou moci ucházet o práci záchranáře v jihozápadních částech země. Oblast zahrnuje hrabství Cornwall, Dorset, Devon a Somerset.
Selektivní přistěhovalectví
Británie předpokládá, že záchranáři se do země mohou přistěhovat i s rodinou. The Telegraph upozornil na paradox, že vláda na jednu stranu zvažuje omezit přistěhovalectví, na druhou stranu její instituce přiznávají, že se bez pracovníků ze zahraničí neobejdou.