Článek
Manifestací se v největší míře zúčastnili stoupenci radikálního Muslimského bratrstva požadující rozsudek smrti a také aktivisté mládežnického hnutí, které se stalo hybnou silou loňských demonstrací. Jejich koordinátor Ibráhím Tamima řekl serveru Ahram Online, že je tímto jasné, že armáda chce udržet staré mocenské struktury u moci.
Kandidát na prezidenta Muslimského bratrstva Muhammad Mursí, který se dostal do druhého kola voleb, prohlásil, že podporuje "revolucionáře" a vyzval protestující, aby dál usilovali o prosazení změn v zemi. Rovněž přislíbil, že pokud zvítězí ve volbách, bude se snažit o shromáždění dalších důkazů odpovědnosti za smrt protivládních demonstrantů u nejvýše postavených činitelů bývalého režimu.
Mursí také obvinil svého soupeře v druhém kole voleb, posledního premiéra za Mubarakovy vlády Ahmada Šafíka, že se postaral o "uklizení" důkazů. Muslimské bratrstvo, které vyhrálo parlamentní volby v zemi, netají obavy, že Šafíkovým převzetím prezidentské funkce dosáhnou staré mocenské struktury svého vítězství.
Společně se čtyřiaosmdesátiletým Mubarakem byl k doživotnímu vězení za podíl na smrti demonstrantů odsouzen i někdejší ministr vnitra Habíb Adlí. Naopak šest bývalých vysokých bezpečnostních představitelů egyptského režimu soud zprostil viny ze smrti protestujících. Souzeni také byli synové Mubaraka Gamál a Alá, kteří čelili obvinění z korupce. Soud je ale oba zbavil obvinění. [celá zpráva]