Článek
Dulajmí podle CNN během irácko-íránské války a první války v Perském zálivu působil jako ministr informací. Ačkoli nepochází s Husajnova rodného města Tikrítu, dostal funkci v čele vládní strany Bass. V karetním balíčku sestaveném americkým Pentagonem měl křížovou desítku, v seznamu 55 nejhledanějších iráckých pohlavárů byl na 18. místě.
Aváví podle informací CNN před převzetím stranického postu v Ninawě u severoiráckého Mósulu, kde se účastnil na likvidaci Kurdů, byl administrativním správcem Nadžáfu v jižním Iráku; tam probíhaly tvrdé represe šíitů. V americkém seznamu je na 53. pozici, v karetním balíčku se nevyskytuje.
Okolnosti zadržení obou svržených funkcionářů zatím nebyly sděleny.
Počet zadržených iráckých prominentů na seznamu 55 nejhledanějších tak dosáhl již tří desítek, ať už se sami vzdali nebo byli dopadeni.
Kde je Saddám Husajn?
Tajemstvím zatím zůstává místo, kde by se mohli zdržovat svržený diktátor Saddám Husajn a jeho dva synové, případně jejich zdravotní stav, pokud přežili americké bombardování Bagdádu. Vůdce bývalého opozičního Iráckého národního kongresu Ahmad Šalabí však včera v New Yorku prohlásil, že Husajn byl spatřen severně od Bagdádu, kde údajně vyplácí odměny za zabité americké vojáky. [celá zpráva]
Přehledné informace k Iráku:
Karetní seznam hledaných čelních představitelů svrženého iráckého režimu
Speciální příloha - interaktivní mapa, jednotky, animace - válka hodinu po hodině
SPECIÁLNÍ PŘÍLOHA - Ohrožený region