Článek
V jeho troskách tehdy zahynuli tři čínští novináři. Jak Američané tvrdili, šlo o omyl zaviněný tím, že k zaměření cílů použili zastaralé mapy jugoslávské metropole.
Protiválečné demonstrace v Pekingu nejsou
O nynějšímu neobvyklém kroku čínské diplomacie informoval v prvním dubnovém vydání renomovaný hongkongský časopis Far Eastern Economic Review. Jak dále uvedl, v Pekingu byla posílena bezpečnostní opatření kolem zahraničních misí, včetně ambasád USA a Iráku, ale žádné velké protiválečné demonstrace se nekonají.
Úroveň válečného zpravodajství se zvýšila
Médiím však bylo umožněno, aby si ve zpravodajství na domácím trhu široce konkurovala, protože válka v Iráku - jak upozorňují analytici - nemá přímý dopad na čínské úřady.
Některé stanice, jako Čínská ústřední televize, vysílají téměř nepřetržitě živé záběry, přejímané ze CNN a z blízkovýchodních sítí. To kontrastuje jak s pomalým a omezeným zpravodajstvím o teroristických útocích z 11. září, tak s válkou v Zálivu v roce 1991, kdy z oblasti referovala jen malá skupinka čínských novinářů a v době vrcholu krize dokonce pouze jeden. Tentokrát činí čínský "výsadek" kolem stovky zpravodajů.