Článek
Reportéři deníku prý našli tajné dokumenty usvědčující Gallowaye ve vyrabované budově ministerstva zahraničí v Bagdádu.
Poslanec si říká o víc peněz
Důvěrný dopis, který poslal Husajnovi v roce 2000 šéf jeho tajné služby, sděluje, že britský poslanec si řekl iráckému agentovi o větší podíl z iráckého vývozu uskutečňovaného v rámci programu Ropa za potraviny. V dopise se dále píše, že Galloway profitoval i ze smluv uzavřených v rámci programu OSN, kdy Irák směl vyvézt určité množství ropy výměnou za potraviny a léky.
Dokumenty údajně nalezené v bagdádské kanceláři ministerstva zahraničí zdůrazňují potřebu udržet obchodní styky britského poslance s iráckým režimem v tajnosti. Platby Gallowayovi měly být skryty za běžnými obchodními transakcemi. Podle dokumentů uzavřel Galloway partnerství s iráckým obchodníkem s ropou, jenž ji dodával na mezinárodní trh.
Galloway: dopis je padělek
Galloway veškerá obvinění popřel a dopis označil za padělek. Zároveň odmítl, že by někdy potkal některého příslušníka irácké tajné služby. "Nikdy v životě jsem neviděl barel ropy, natož abych ho vlastnil, koupil či prodal," dodal Galloway.
Kritik politiky vůči Iráku
Labouristický poslanec je více než dekádu důsledným kritikem angloamerické politiky vůči Iráku; stavěl se proti ekonomickým sankcím i úderu na Irák s cílem svržení diktátora. Založil fond na financování léčby iráckého dítěte nemocného leukémií v Británii. V pozadí benefiční činnosti však podle The Daily Telegraph probíhaly kontakty s iráckou tajnou službou.