Článek
Novinář se na videu rovněž vrací k událostem z posledních dvou týdnů, včetně okamžiku, kdy Američané shodili kurdským bojovníkům v Sýrii zásilku zbraní. Součástí záznamu jsou i záběry, které natočilo údajné bezpilotní letadlo používané islamisty.
"Bitva o Kobani se blíží ke konci. Mudžáhidové nyní město čistí, ulici po ulici, budovu po budově," odříkává třiačtyřicetiletý novinář nejspíš předem připravený text. "Můžete občas v pozadí zaslechnout nepravidelnou střelbu, která je výsledkem těchto operací. Na rozdíl od toho, čemu vás nutí uvěřit západní média, neprobíhá tady žádná bitva kdo s koho. Je téměř po všem. Jak můžete slyšet, je tu téměř ticho, střelba se ozývá jen sporadicky," dodává zajatý reportér.
Podle informací, které se objevily v uplynulých dnech, přitom islamisté nejprve postupovali v obsazování strategického města na hranici s Tureckem, nicméně kurdští bojovníci a letecké údery USA a jejich spojenců jejich ofenzivu zastavili.
Spolupracovník deníků Sunday Times, The Sun a agentury AFP se ocitl poprvé v syrském zajetí již v červenci roku 2012. Poté se objevily informace, že ho postřelili, když se svým únoscům snažil utéct. Následně ho měli zachránit bojovníci z opoziční Svobodné syrské armády (FSA). Do Sýrie se ale na konci stejného roku vypravil znovu a byl opět zadržen.
Islámští radikálové, kteří obsadili část Sýrie a Iráku, již zavraždili čtyři zadržené - britského humanitárního pracovníka Davida Hainese, dva americké novináře Jamese Foleyho a Stevena Sotloffa a dalšího britského humanitárního pracovníka Alana Henninga.