Článek
Koalice zahájila proti Húsíům další operaci v červenci kvůli řadě přeshraničních útoků Húsiů pomocí dronů a raket. Při posledním útoku na neohlásil Rijád žádné ztráty. Neuvedl však, kde byly drony a rakety sestřeleny a kam mířily.
V minulosti vypálili Húsíové rakety a drony nejen na města a elektrárnu u hranic, ale také opakovaně na Rijád. [celá zpráva] Tvrdí, že právě oni napadli rafinérii Aramka. [celá zpráva] Útočili také na tankery u svého pobřeží.
Jemenští povstalci znovu zaútočili drony na saúdské letiště Abhá
Jemenský konflikt propukl v roce 2014, kdy se Húsíové, které podporuje Írán, zmocnili značné části severu země, včetně hlavního města Saná. Koalice pod vedením Rijádu, kterou podporují Spojené státy, se do konfliktu na straně mezinárodně uznané vlády prezidenta Abda Rabbúa Mansúra Hádího zapojila v následujícím roce s cílem porazit šíitské povstalce podporované Íránem. Povstalci tvrdí, že bojují proti zkorumpovanému systému.
Konflikt je mnohými v regionu vnímán jako zástupná válka Saúdské Arábie a Íránu. V Jemenu situace využili radikálové z Al-Káidy, kteří tam operují a vytvořili si tam řadu základen. Situace se loni zkomplikovala i na jihu, kde se vzbouřily síly bojující na straně prezidenta Abdar Rabbúa Mansúra Hádíhoa a požadovaly odtržení dříve samostatného Jižního Jemenu. Na konci roku byla uzavřena dohoda, ale napětí trvá.
Jemenská vláda podepsala se separatisty dohodu o sdílení moci
.