Článek
Souhlas s vysláním vojáklů v pátek už jednomyslně dala italská vláda a pak ji odsouhlasil i parlament. Italský premiér Romano Prodi po mimořádném zasedání kabinetu dodal, že o počtu vojáků bude rozhodnuto později. Mluvilo o síle 3000 mužů.
Francie už vyslala do Libanonu jeden ženijní prapor, jeho dvě stě mužů je však mnohem méně než očekávaných tři až pět tisíc. Francie přitom bude silám velet. Pozornost se nyní upírá zejména na Belgii a Španělsko. Vyslání jejich jednotek je totiž klíčové pro dodržení termínu 15 dnů, dokdy má do Libanonu podle rezoluce OSN dorazit předvoj o síle 3500 mužů na podporu UNIFIL.
Izrael také má námitky, aby v silách OSN působili vojáci zemí, kteří Izrael neuznaly. "Bylo by pro Izrael velmi obtížné ne-li dokonce neakceptovatelné přijmout vojáky ze zemí, které neuznaly Izrael nebo nemají diplomatické styky s Izraelem," uvedl vyslanec v OSN Dan Gillerman poté, co nabídly své vojáky na kontingentu OSN Malajsie a Indonésie. OSN přitom varuje, že zpoždění v dislokaci sil OSN může ohrozit křehké příměří.
Podle libanonských bezpečnostních zdrojů se v pátek jižně od řeky Liitani nacházelo kolem 4500 libanonských vojáků. Armáda zaujala postavení i ve zcela zdevastovaném a vylidněném vybombardovaném Chijamu, který byl baštou Hizballáhu v jižním Libanonu. U Chijamu byli zabiti při izraelských útocích i čtyři pozorovatelé OSN.