Článek
Střela vypálená na Jeruzalém dopadla v oblasti města Guš Ecion, napsal server Haaretz. Není jasné, zda šlo opět o íránskou střelu Fadžr 5, které mířily na Tel Aviv. V případě Jeruzaléma Palestinci riskují, že by mohli zasáhnout nejen Izraelce, ale i místní arabskou populaci.
Raketa vystřelená na Tel Aviv dopadla stejně jako jiná z předchozího dne neškodně do moře. Podle jiného zdroje byly vypáleny na město rakety dvě a jedna zasáhla předměstí. Žádné škody ani zranění ale hlášené nejsou.
Městem se během útoku rozezněly poplašné sirény, stejně jako ve čtvrtek. [celá zpráva]
Do čtvrtka se Tel Aviv ocitl pod raketovým útokem naposledy během války v Perském zálivu v roce 1991, kdy dal město ostřelovat tehdejší irácký prezident Saddám Husajn.
Mezi Izraelem a radikály z pásma Gazy narostlo napětí po středečním zabití vůdce vojenského křídla hnutí Hamás, jež palestinskou enklávu ovládá. [celá zpráva]
Palestinci od té doby na izraelské území vypálili na 400 raket. Jedna raketa způsobila smrt tří lidí. Odvetné útoky Izraelců si na palestinské straně vyžádaly dvě desítky zranění.
Izraelská armáda povolala rezervisty a k hranici se přemístila těžká technika. Média spekulují o pozemním útoku. Izrael v pátek přerušil ostřelování pásma kvůli návštěvě egyptské vládní delegace. Mluvčí vlády však uvedl, že Hamás dočasné příměří nedodržel a dál střílel na Izrael.
V pátek se k útokům vyjádřil i egyptský prezident Muhammad Mursí. Izraelské útoky označil za "nehoráznou agresi vůči lidskosti" a dodal, že Káhira "Gazu neponechá svému osudu". Naopak německá kancléřka Angela Merkelová označila za strůjce násilí Palestince útočící na Izrael.
Kvůli eskalaci napětí zrušil svoji plánovanou návštěvu židovského státu český prezident Václav Klaus.