Článek
Na Harírího na mezinárodním letišti v Bejrútu podle stanice BBC čekali členové bezpečnostních složek. Po příletu se vydal navštívit hrob svého otce.
Ve středu pak oznámil, že svoji ohlášenou rezignaci na základě naléhání prezidenta Michela Aúna odkládá.
Harírí vyvolal politickou krizi, když před pár dny z Rijádu oznámil, že rezignuje, protože se obává o svůj život a protože jeho dosavadní koaliční partner ve vládě národní jednoty, hnutí Hizballáh, zatahuje zemi do války proti Arabům. Hizballáh je šíitská organizace, Harírí je sunnita.
Pozorovatelé se domnívají, že saúdští vládci Harírího k rezignaci přiměli a krok byl součástí širšího boje mezi Saúdskou Arábií a Íránem o moc na Blízkém východě. Hizballáh je spojencem Íránu a bývá označován také za původce atentátu na Harírího otce, expremiéra Rafíka Harírího.
Harírí se do vlasti vrátil po jednání s egyptským prezidentem Sísím. Ten vyjádřil podporu Saúdské Arábii, ale současně zdůraznil, že nepodnikne kroky proti Hizballáhu. Se Sísím před návratem hovořil i libanonský prezident Aún.
Harírí také o víkendu jednal v Paříži poté, co se francouzský prezident Emmanuel Macron nabídl jako prostředník pro jednání.