Článek
Chameneí označil Haníju za „význačného bojovníka palestinského odporu“ a slíbil pomstít jeho smrt. Pomstou hrozil také další íránský politik, a to Mohammad Bágher Ghálíbáf, předseda íránského parlamentu.
„Mučedník Ismáíl Haníja byl hlasem palestinského lidu na celém světě. Nebyl pouze vůdcem. Byl to moudrý muž,“ řekl Ghálíbáf. Dodal, že Haníjova smrt nezůstane bez odezvy. „Naše odpověď přijde. Ve správný čas a na správném místě. Je pro nás těžké, aby se náš host stal terčem útoku a byl zavražděn na naší půdě,“ řekl.
Rakev s ostatky byla naložena na nákladní auto a to jela z Teheránské univerzity směrem k náměstí Azadi, což je vzdálenost asi šesti kilometrů. Ulice lemovaly davy truchlících lidí, kteří na rakev házeli květiny. Mnozí mávali palestinskou a íránskou vlajkou, stejně jako žlutou vlajkou libanonské militantní skupiny Hizballáh.
Haníjovy ostatky se ve čtvrtek odpoledne převezly do katarského hlavního města Dauhá, kde bude v pátek pohřben. Íránská vláda nařídila po zabití Haníji třídenní národní smutek.
Podle zpráv deníku The New York Times vydal Chameneí rozkaz „udeřit přímo na Izrael“, který je podle něj zodpovědný za útok na íránské půdě. Izrael se k atentátu přímo nevyjádřil.