Článek
Mezi 19 mrtvými civilisty v pásmu Gazy je podle izraelského denku Ha´arecu deset dětí a čtyři ženy, podle palestinského ministerstva zdravotnictví bylo 18 z obětí z rodiny Azamnů. Dvanáct tankových granátů dopadlo na sedm obytných domů v Bajt Hanúnu, kde se v minulých dnech izraelská armáda pokoušela zabránit palestinským radikálům v raketových útocích na Izrael.
Izraelci chtěli zasáhnout výrobnu raket
Při předchozí týdenní vojenské operaci zahynulo přes téměř 60 lidí. Izraelská armáda ve středu pálila na místo, odkud Palestinci v úterý ostřelovali raketami jihoizraelský Aškelon. Domy, které byly zasaženy, jsou odsud téměř kilometr daleko. Armáda vyšetřuje, co bylo příčinou mylného zaměření ranního útoku.
Olmert i Perec vyjádřili nad smrtí civilistů politování a nabídli palestinské samosprávě humanitární a zdravotní pomoc pro zraněné. Livniová v prohlášení sdělila, že se Izrael ze všech sil snaží vyhnout civilním objektům. Výsledek dnešní operace označila za "tragédii, které se někdy stávají".
Podle nejmenovaného zdroje bude Izrael ve vojenské operaci v pásmu pokračovat bez ohledu na dnešní událost. Kromě toho, že chtějí Izraelci zabránit raketovým útokům, pátrají v pásmu také po uneseném vojákovi. Palestinští radikálové Gilada Šalita unesli 25. června.
Zastaveny rozhovory mezi Fatahem a Hamásem
Mluvčí Hamásu Ghazí Hamad označil Izrael "za zvířecký a brutální stát", který by měl být vyloučen z OSN. Předseda vlády Ismáíl Haníja oznámil, že kvůli událostem v pásmu Gazy byly zastaveny koaliční rozhovory, z nichž má vzejít společná vláda Hamasu a umírněnějšího Fatahu.
Přesto se ale v Gaze sešel s předsedou samosprávy Mahmúdem Abbásem. Podle agentury jednali o vládě i o událostech v Bajt Hanúnu. Hamas také zaslal prohlášení agentuře AP. Vyzývá v něm muslimy, aby na celém světě útočili na americké cíle, protože "Amerika zločiny sionistické okupační moci podporuje politicky, finančně a logisticky".