Článek
List, který má blízko k islamistickému hnutí Hizballáh, s odvoláním na své informované zdroje uvedl, že Izrael obzvlášť znepokojuje možnost, že se Hamás poté pokusí dopravit rukojmí do Íránu nebo Libanonu.
Ve zprávě se rovněž uvádí, že Izrael požádal Egypt, aby mu umožnil působit také na egyptské straně hranice s Pásmem Gazy. Chce se tak ujistit, že tam nejsou žádné tunely, které by Hamás mohl využít k pašování rukojmí nebo vlastních vůdců z Pásma Gazy.
Propuštěná izraelská rukojmí popsala dva měsíce v zajetí Hamásu
Ačkoli není jasné, zda Káhira k něčemu takovému svolila, Egypt ujistil Izrael, že na svém území nezaznamenal žádnou aktivitu Hamásu a že je ochoten prověřit všechna místa, která Izrael označí, píše libanonský list.
Ozbrojenci Hamásu, který USA a EU označují za teroristickou organizaci, i dalších islamistických skupin vtrhli loni 7. října do jižního Izraele, kde povraždili na 1200 lidí a zhruba 240 unesli do Pásma Gazy jako rukojmí. Během dosud jediného dočasného příměří na konci listopadu jich Hamás 105 propustil, většinou výměnou za palestinské vězně, přes 130 unesených však zůstává už přes tři měsíce zadržováno v Pásmu Gazy, někteří z nich jsou zřejmě po smrti.