Článek
Podle mínění stanice CNN ale není příliš pravděpodobné, že by lídři Hamásu na nabídku bezpečného odchodu z Gazy kývli – odchod by zřejmě oslabil vliv na dění v palestinské enklávě a navíc by se vystavili riziku, že se poté dostanou do hledáčku Izraele v zahraničí. Lídři Hamásu také nemusí věřit, že Izrael po jejich odchodu své operace v Pásmu Gazy zastaví.
Také katarský premiér Muhammad bin Abdar Rahmán Sání při jednání Blinkenovi řekl, že takový návrh by „nikdy nefungoval“, podotkla televize.
Příbuzní rukojmích zadržovaných v Gaze stanují u bydliště Netanjahua
Stanice v této souvislosti připomíná, že Izraeli se po téměř čtyřměsíční válce nepodařilo v Pásmu Gazy zabít žádného z nejvyšších představitelů Hamásu (při úderu v libanonském Bejrútu ale zlikvidoval vysokého činitele Sáliha Arúrího), a podle vlastních odhadů židovského státu zůstalo zhruba 70 procent bojových kapacit tohoto teroristického hnutí nedotčených. Politické špičky Hamásu pobývají též v katarském Dauhá.
Vojenské operace v Pásmu Gazy jsou reakcí na krvavý útok Hamásu na jihu židovského státu z loňského 7. října, při němž podle Izraele zahynulo okolo 1200 lidí. Odveta Izraele si podle úřadů vedených teroristickým hnutím Hamás v Pásmu Gazy vyžádala už přes 25 tisíc obětí.
Příbuzní zhruba stovky rukojmích, které Hamás stále zadržuje, přitom vyvíjejí tlak na izraelskou vládu Benjamina Netanjahua, aby co nejdříve zajistila jejich návrat.