Článek
„Založili jsme jednotku pro boj proti Izraeli a osoba, která ji vedla, se ukázala být agentem Mosadu,“ postěžoval si nyní Ahmadínežád s tím, že dotyčný člověk měl na povel dalších 20 izraelských agentů uvnitř íránské zpravodajské služby.
Zmíněná skupina izraelských agentů byla podle Ahmadínežáda zodpovědná za krádež íránských jaderných dokumentů v roce 2018 a také za atentáty na íránské jaderné vědce. Agent Mosadu v čele íránské skupiny pro boj s Mosadem byl podle něj odhalen v roce 2021.
#IraniansStandWithIsrael's 🇮🇷 former president Mahmoud Ahmadinejad:
— Vipin Yadav (@vipinyadav302) October 1, 2024
“Iran's Secret Service had established a unit to target #Mossad agents within #Iran.
However, the head of this unit turned out to be a Mossad operative himself, along with 20 other agents.” 🤣 @IDF pic.twitter.com/MSr1z8LUZO
„Izrael organizoval složité operace uvnitř Íránu. Mohli snadno získat informace. A v Íránu o tom stále mlčí,“ postěžoval si Ahmadínežád, který byl prezidentem Íránu v letech 2005 až 2013. Od té doby se do úřadu několikrát pokoušel vrátit, ale duchovními vedená íránská rada dohlížitelů jeho kandidaturu opakovaně neschválila - naposled se tak stalo letos v červnu.
Jeho slova tak mohou být součástí jeho snah vrátit se do vysoké politiky, zároveň ale dokládají zřejmý rozsah izraelské infiltrace do nepřátelského prostředí. Izraelci byli schopni přímo v Teheránu spáchat atentát na lídra Hamásu Ismaíla Haníju a také v Libanonu měli precizní informace o pohybu špiček Hizballáhu, které zlikvidovali i se šéfem teroristické organizace Hasanem Nasralláhem.
Ahmadínežád během své vlády proslul jako zastánce ultrakonzervativního proudu. „Nedělali jsme revoluci, abychom měli demokracii,“ zní například jeden z jeho často připomínaných citátů, který odkazuje na íránskou Islámskou revoluci z roku 1979.