Článek
Jedním z možných cílů je ambasáda USA v Bagdádu, řekly WSJ nejmenované zdroje z americké administrativy.
Příkaz vydaný velitelem íránských elitních sil Kuds měl být zachycen v uplynulých dnech. Adresátem zprávy byly podle amerického listu šíitské milice v Iráku, které Íránci podporují.
Diplomacie mezitím doporučila Američanům vyhnout se cestě do Iráku, můžou-li. „Cestování po Iráku je stále nebezpečné,“ doplnilo ministerstvo zahraničí k doposud platnému staršímu varování, že Američané v zemi čelí riziku teroristických útoků nebo únosů.
Washington upozorňuje, že sektářské násilí v mnoha částech Iráku je nejhorší za posledních pět let a možnosti ambasády v Bagdádu pomoci Američanům, kteří se v zemi dostanou do potíží, jsou omezené.
Rozhodne Kongres
O úderu proti Sýrii bude na žádost prezidenta Baracka Obamy příští týden hlasovat Kongres. Návrh zahraničního výboru Senátu počítá s bombardováním v délce až 60 dní. Lhůtu lze prodloužit o dalších 30 dní, ale jen pokud ji po opětovné žádosti prezidenta odhlasují zákonodárci.
Stahování z Libanonu i Turecka
Pentagon se mezitím podle agentury Reuters snaží identifikovat hrozby v širším regionu. USA se mimo jiné připravují na možnou snahu libanonského hnutí Hizballáh zaútočit na jejich velvyslanectví v Bejrútu. V pátek odpoledne nařídily části zaměstnanců Bejrút opustit.
USA také stahují část svého diplomatického personálu z Turecka. Svým občanům rovněž doporučily omezit cesty do jihovýchodní části země.