Článek
„Při uskutečnění nočního útoku v Bagdádu se čerpalo z velmi utajovaných informací od informátorů, z elektronického odposlechu, ze zprávy o pohybu letadel,“ napsal v sobotu list The New York Times s odvoláním na zpravodajce.
Poslední sekundy života generála Sulejmáního. Irácká televize ukázala záběry výbuchu
Web Middle East Eye upozornil, že generál dorazil z Damašku pravidelnou linkou společnosti Cham Wings, jejíž přílet do Bagdádu se opozdil takřka o hodinu. Na Sulejmáního s doprovodem čekala dvě auta – minibus Hyundai Starex a Toyota Avalon. Jakmile se rozjela, zaútočily dva americké drony.
USA zabily největší vojenskou chloubu Íránu Sulejmáního
„První raketa trefila Hyundai Starex vzdálený asi 120 metrů od druhého vozidla. Druhá těsně minula toyotu, která zrychlila. Třetí ukončila práci,“ podotkl web.
USA používají bezpilotní letouny od roku 2007 v Afghánistánu. Historicky první úder zasadil stroj Reaper 28. října 2007, když odpálil rakety Hellfire proti povstalcům v oblasti Deh Ravod. Několik dní poté byly poprvé shozeny i pumy GBU-12 na pozice bojovníků Tálibánu, ostřelujících americkou pěchotu.
Budeme trestat Američany kdykoliv, kdy budou v dosahu, hrozí Írán
Zabití generála Sulejmáního vyvolalo rozhořčenou reakci a hrozby ze strany Íránu a jeho spojenců. Američané tvrdí, že Sulejmání připravoval útoky na americké diplomaty a vojáky na iráckém území.