Článek
„Dost, máme toho dost“ a „Nechceme válku“, stojí na plakátech spolu s fotografií zničených domů.
K odpovědnosti za kampaň se nepřihlásila žádná konkrétní strana ani organizace občanské společnosti, ale nejmenovaný přední člen libanonské opozice podle listu řekl, že billboardy odrážejí názor „velké většiny lidí bez ohledu na jejich (náboženskou) příslušnost“. Ti, kteří zemřeli při izraelských náletech v jižním Libanonu, „byli obětováni na oltář íránských zájmů, nikoli osvobození Jeruzaléma nebo obrany Palestiny“, uvedl.
شعارات «بيكفّي - تعبنا» و«ما بدنا حرب» تنتشر في لبنان... ولا أحد يتبنّاها —- #لبنان_لا_يريد_الحرب https://t.co/EiPXuR7FdT
— mustapha alghamdi (@mustaphaghamdi) August 12, 2024
Dokonce i příslušníci šíitské komunity v jižním Libanonu, „kteří dříve odpouštěli (šíitskému) Hizballáhu všechny chyby“, nyní projevují nespokojenost poté, co akce teroristické skupiny vedly k jejich vysídlení a zničení jejich domovů, dodal.
Izraelské vojenské letectvo zakázalo svým příslušníkům cestovat do zahraničí
Libanonský Hizballáh útočí raketami a drony na sever Izraele od začátku loňského října. Vyjadřuje tím svou solidaritu teroristickému hnutí Hamás, s nímž izraelská armáda bojuje v Pásmu Gazy po útoku Hamásu ze 7. října. Na Hizballáh podniká Izrael rovněž údery, jeden z nich na konci července zabil vysoce postaveného představitele Hizballáhu Fuáda Šukru.
Írán podporuje Hizballáh a tvrdí, že musí potrestat Izrael za útok, který v Teheránu na konci července zabil šéfa politického křídla Hamásu Ismáíla Haníju. Izrael íránský útok očekává každým dnem.