Článek
Hill byl v den atentátu 22. listopadu 1963 pověřen ochranou první dámy Jacqueline Kennedyové, připomněla stanice BBC. Proto při průjezdu centrem Dallasu jel v autě hned za otevřenou prezidentskou limuzínou. Po prvním výstřelu se rozběhl a za pokračující palby za pomoci prezidentovy choti vylezl na zadní nárazník auta s Kennedyovými. Sestrčil první dámu zpět do sedadla a přitiskl se ke kapotě limuzíny, která začala vysokou rychlostí ujíždět k nemocnici Parkland Memorial Hospital.
Agentovo počínání zachytil amatérský filmový záznam Abrahama Zaprudera, amerického výrobce dámského oblečení původem z Ukrajiny, který natočil značnou část atentátu.

Clint Hill ve chvíli, kdy šplhá na prezidentskou limuzínu.
Hill byl za svůj zákrok vyznamenán a později se stal zástupcem šéfa tajné služby, která chrání americké ústavní činitele. Trauma z atentátu ale způsobilo, že v roce 1975, v 43 letech, odešel ze služby.
Nedlouho po odchodu do důchodu podle BBC řekl, že kdyby byl schopen reagovat o pár desetin sekundy rychleji, prezidenta mohl zachránit, i když on sám už by nebyl na světě. „Mám z toho velký pocit viny,“ řekl. „Kdybych se vydal jiným směrem, tak bych to zvládl. Je to moje chyba.“
Po letech ale připustil, že poté, co se vrátil do Dallasu a prošel si celou trasu, došel k závěru, že Kennedymu život zachránit nemohl.
Hill se stal spisovatelem a atentátu se věnoval i v bestselleru, jímž se staly jeho memoáry Paní Kennedyová a já. Na této knize pracoval s novinářkou Lisou McCubbinovou, s níž se v roce 2021 oženil.