Článek
Plošina leží asi 130 kilometrů od zátoky Vermilion ve státě Louisiana. Americká pobřežní stráž okamžitě k nehodě vyslala čtyři lodě, dvě letadla a sedm helikoptér.
Na plošině se v době výbuchu nacházelo třináct dělníků, kteří skončili v moři. Mluvčí pobřežní stráže Bill Colclough stanici CNN řekl, že jeden dělník byl se zraněními převezen do nemocnice, ostatní jsou v pořádku.
"Ti chlapi byli duchapřítomní a využili svůj výcvik a navlékli si speciální obleky, než skočili do vody,“ řekl agentuře AP důstojník pobřežní stráže John Edwards.
Plošinu Vermilion 380 podle CNN vlastní společnost Mariner Energy se sídlem v Houstonu. Stanice SkyNews uvedla, že se nejedná o vrtnou plošinu, což dává naději, že případný únik ropy nebude tak masivní, jako v případě plošiny Deepwater Horizon. Plošina Vermilion 380 navíc stála v mělkém moři s hloubkou kolem 100 metrů, což je mnohem méně, než zařízení společnosti BP, které dělil od dna jeden a půl kilometru.
Deepwater Horizon se nacházela západně od Vermilionu 380. Po výbuchu a následném požáru se potopila. Do moře přes dva měsíce unikaly milióny litrů ropy, což způsobilo největší ekologickou katastrofou v dějinách USA.
Jedenáct dělníků při výbuchu zemřelo. Poškozený vrt Macondo se teprve nedávno podařilo uzavřít, na finální zapečetění ale stále čeká. Záchranáři pořád hloubí odlehčovací vrty.