Článek
Po rekonstrukci byl znovuotevřen letos na jaře.
Požár vypukl v historické desetipatrové budově, videozáběry již kolují na sociálních sítích. Na místě jsou hasiči. Zda byl někdo zraněn, v tuto chvíli není jasné. Klenotnictví později oznámilo, že oheň byl už zlikvidován a chystá se otevřít.
Unfortunate fire today at Tiffany's in New York City. pic.twitter.com/ZCIoyEYnrg
— Cuty💛 (@rinachavezm) June 29, 2023
„Ve čtvrtek ráno před otevírací dobou obchodu vypukl požár elektroinstalace ve sklepě Tiffany Landmark na Páté Avenue v New Yorku. Požár byl mezitím uhašen a my pracujeme s newyorským hasičským sborem na přijetí preventivních opatření k zajištění bezpečnosti našich zaměstnanců a klientů,“ citovala stanice NBC z prohlášení společnosti.
„Očekává se, že obchod bude otevřen dnes později – po kontrole hasičů,“ dodala firma. Podle stanice zřejmě nebyl nikdo zraněn.
Kultovní šperkařskou firmu v roce 1837 založil klenotník Charles Lewis Tiffany. V roce 2021 klenotnictví koupila francouzská společnost LVMH, která je největším prodejcem luxusního zboží na světě. Vlajkový obchod na Manhattanu byl znovuotevřen v dubnu.