Článek
„Jsme přesvědčeni, že by každý měl při hymně stát,“ řekl ve středu Goodell po druhém dni setkání s majiteli klubů a zástupci hráčů v New Yorku. „Chceme, aby naši hráči stáli, budeme je povzbuzovat, aby stáli.“
Pokud tak neučiní, nemíní je za to trestat: „Hráči nechtějí být vůči vlajce neuctiví, ale chápou, jak je to interpretováno. Proto se zabýváme těmito tématy.“ Podle něj se NFL má věnovat sportu, a ne se plést do politiky.
NFL tak nenásledovala basketbalovou NBA, která suspenduje hráče, jestliže nestojí během hymny.
The NFL has decided that it will not force players to stand for the playing of our National Anthem. Total disrespect for our great country!
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 18. října 2017
Trump byl verdiktem pobouřen. „NFL se rozhodla, že nebude nutit hráče stát při naší národní hymně. Absolutní ztráta respektu k naší velké zemi!“ Prezident se za tento výrok na Twitteru dočkal převážně negativních komentářů a poznámek, že stát při hymně nutí jen diktatury.
K jednání NFL pak Trump podotkl: „Příliš moc řečí, nedostatek akce. Vstaňte při hymně.“
.@NFL: Too much talk, not enough action. Stand for the National Anthem.
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 18. října 2017
Goodall podle BBC od propuknutí sporu před několika týdny s Trumpem nehovořil.
Poprvé při hymně nestál quaterback Colin Kaepernick při zápase před sezónou 2016. Tehdy ještě nepoklekl, ale jen nevstal. Typické gesto přišlo později. Zdůvodnil je tím, že to udělal kvůli policejní brutalitě vůči Afroameričanům. Od té doby jej mnozí následovali.
V neděli podal Kaepernick stížnost, že nemůže získat smlouvu v lize kvůli svému postoji.