Článek
O majetku známého konspirátora se v pátek rozhodovalo u specializovaného soudu v texaském Houstonu. Budoucnost jeho mediální platformy Infowars zůstávala nejistá, neboť soudce Christopher Lopez zatím nerozhodl o tom, co se má stát s majetkem Jonesovy společnosti Free Speech Systems, která je mateřskou společností Infowars.
Jones i Free Speech Systems v návaznosti na předloňské verdikty o odškodném vyhlásily bankrot, přičemž Jones uváděl, že na zaplacení odškodného nemá. Pozůstalí po obětech střelby pak ve snaze získat své peníze požádali soud, aby rozhodl o likvidaci Jonesova majetku, což nyní Lopez alespoň částečně podpořil.
Lhát se nevyplácí. Hvězda amerických dezinformátorů musí zaplatit přes 24 miliard
Spor souvisí s útokem na škole Sandy Hook ve státě Connecticut, kde 20letý pachatel v prosinci 2012 zastřelil 20 dětí a šest dospělých. Jones po útoku prostřednictvím svých mediálních kanálů přiživoval konspirační teorii, že střelba byla zinscenovaná ve snaze regulovat držení zbraní v USA. Tvrdil rovněž, že rodiče zabitých dětí jsou „krizoví herci“.
Nebyla to zdaleka jediná konspirační teorie, kterou tvář Infowars za poslední dekády šířila. AP jej v novém profilu označuje za „krále konspirací“ a připomíná i jeho spekulace o bombovém útoku v Oklahoma City v roce 1995 nebo teroristických útocích z 11. září 2001. Za roky ve veřejném prostoru si ovšem Jones vybudoval mediální impérium, jehož roční tržby, pocházející především z prodeje doplňků stravy, dosahovaly až 80 milionů dolarů.