Článek
Cameron na půdě DePauwovy univerzity v Indianě poznamenal, že by ho „zajímalo, jak dlouho může (euro) vydržet“, a dodal, že měna v eurozóně není stabilní.
KOMENTÁŘ DNE: | |
---|---|
Očima Saši Mitrofanova: Srážka aligátora s čápem |
„Některé země prožily dekády ztraceného růstu. Tyto země mají jednotnou měnu, ale nemají jednotný fiskální systém, fiskální daňový systém. To vytváří velké rozdíly,“ prohlásil Cameron, podle něhož by se eurozóna a Evropská unie měla inspirovat Američany: „Vy ve Spojených státech máte mechanismy zajišťující, že když máte špatný rok, tak platíte méně daní a vyrovnáváte federální programy. Žádná taková opatření v Evropě nejsou.“
Cameron současně přiznal, že referendum o brexitu a další hlasování v Evropě značí změnu nálad Evropanů, na které musí politici reagovat. Cameron věří v rozumné uspořádní.
Dále sice prohlásil, že referendem prohrál vlivem populistů, ale také uvedl: „Víme, že obě naše země měly z imigrace prospěch, ale potřebujeme systém kontroly. Nemusíme potřebovat zeď, ale potřebujeme funkční hranici, v Evropě stejně jako ve Spojených státech.“
S Bushem šel na basketbal
Cameron pak navštívil společně s exprezidentem USA Georgem W. Bushem basketbalový zápas na dallaské univerzitě v Bushově domovském Texasu. Na Twitteru to pak komentoval slovy: „Můj druhý basketbalový západ s americkým prezidentem. Některá pravidla mě ale pořád matou.“ Ještě doplnil: „Skvělá hra.”
Na basketbal vzal před čtyřmi lety Camerona také nynější prezident Barack Obama.
My second basketball game with a US President & I'm still a bit baffled by some of the rules! Congrats @SMUBasketball - great game. #PonyUp pic.twitter.com/hyyDSo2IvK
— David Cameron (@David_Cameron) 8. prosince 2016