Článek
Reagan zavolal do Londýna, až když invaze proběhla a britská premiérka si stěžovala. Na pozadí tehdejší studené války řekla, že to může být vnímáno jako vměšování Západu do vnitřních záležitostí nezávislého státu. Prezident přísné utajení akce zdůvodňoval obavami z vyzrazení operace, ale zároveň ujišťoval, že tyto obavy se netýkaly Britů.
„Železná lady” zprvu v rozhovoru hlavně varovala, že invazi pokládá za ošidnou. Avšak nakonec podle AP nejspíš podlehla Reaganovu šarmu, poděkovala mu, že jí zavolal, a zajímala se, jak se daří jeho ženě, první dámě USA Nancy Reaganové. „Srdečně ji ode mne pozdravujte,” řekla Thatcherová na závěr telefonátu.
Operace Urgent Fury začala 25. října 1983, na ostrově s necelými 100 000 obyvateli a o rozloze menší než Praha se vylodilo na 7000 amerických vojáků a asi tři stovky mužů z šesti okolních karibských zemí (Antiguy, Barbadosu, Dominiky, Svaté Lucie, Svatého Vincenta a Jamajky). Tyto karibské ostrůvky údajně požádaly USA o zásah v zemi, kde šest dní předtím došlo k vojenskému převratu. Během něho se chopily moci ultralevicové síly, jež zavraždily premiéra Maurice Bishopa.