Článek
Rentgenová kontrola nádrže, která byla tento týden dokončena, odhalila praskliny v podpůrné konstrukci. NASA zvažuje, zda bude vedle opravy trhlin nutné přistoupit ještě k dodatečným úpravám nádrže.
Discovery měl původně odstartovat 5. listopadu. Únik vodíku při plnění externí nádrže start ale znemožnil. Při následném zkoumání nádrže objevili technici 53 centimetrů dlouhou trhlinu v pěnové izolaci nádrže. Když byla izolace odstraněna, našli pod ní technici dvě malé trhliny v hliníkovém plášti nádrže. Později byly nalezeny další dvě trhliny.
Discovery má na ISS vynést logistickou plošinu ELC užívanou při práci kosmonautů vně stanice, víceúčelový modul Leonardo, zásoby i náhradní díly na nutné opravy. Na palubě Discovery bude i humanoidní robot Robonaut 2, který má při vesmírné misi ukázat, jak mohou humanoidi pomáhat posádce na oběžné dráze.
Poletí naposledy
Pro Discovery to bude poslední let po 26 letech fungování. Raketoplán poprvé letěl do vesmíru v roce 1984 a od té doby absolvoval 38 misí, při nichž strávil 351 dní na oběžné dráze.
NASA v příštím roce provoz raketoplánů ukončí. Na duben je ještě plánován let Endeavouru k ISS a není vyloučeno, že v létě ke stanici naposledy zamíří i Atlantis.