Článek
Gilotina se objevila před domem miliardáře ve Washingtonu. Zda v té době byl Bezos uvnitř, není jisté. Před domem se sešla skupina demonstrantů, která kromě gilotiny umístila před dům transparenty.
„Podporujte naše chudé komunity, nikoliv bohaté lidi,“ stálo na jednom z nich.
DC protesters have set up a “guillotine” in protest of Jeff Bezos in front of his complex in DC pic.twitter.com/VZ0AWTJqaV
— Drew Hernandez (@livesmattershow) June 28, 2020
Aktivisté vyčítají Bezosovi třeba spolupráci s policií kvůli tomu, že firma Amazon dodávala policistům zařízení na rozpoznávání obličejů.
Údajně chce také podle některých těžit z rasových nepokojů ve společnosti. Jde o narážku na to, že si společnost na své webové stránky umístila transparent „Black Lives Matter“ a na Twitteru se vymezila proti rasové nesnášenlivosti ve Spojených státech.
Bezos osobně už dříve během června vyjádřil na sociálních sítích podporu aktivistickému hnutí Black Lives Matter, za což si od některých zákazníků vysloužil tvrdou kritiku. Sám se později vyjádřil ve smyslu, že přijít o takové zákazníky mu nevadí.
Podle kritiků je ale takové chování čistě oportunistické a jedná se o prázdná slova.
Zobrazit příspěvek na InstagramuPříspěvek sdílený Jeff Bezos (@jeffbezos), Čen 7, 2020 v 3:50 PDT
Firmě nemohli demonstranti přijít na jméno i kvůli stávce zaměstnanců Amazonu během pandemie koronaviru – její organizátor Chris Smalls po ní přišel o místo skladníka.
Afroameričan Smalls, jenž byl zaměstnancem Amazonu zhruba pět let, byl oficiálně propuštěn kvůli „porušení pokynů pro sociální odstup a ohrožení bezpečnosti ostatních“. Podle demonstrantů bylo ve skutečnosti jeho propuštění rasově motivováno.
Bezos je pořád nejbohatší na světě a Kellner v Česku, oba ale zchudli
Zaměstnanci si během stávky stěžovali zejména na nedostatek ochranných pomůcek při práci během pandemie koronaviru. Naléhali také na uzavření skladů poté, co se ve firmě objevily pozitivní případy nákazy.