Článek
"Potřebuji pomoci s telefonními odposlechy," napsal podle Reuters v srpnu 2009 Martinelli americké velvyslankyni v Panamě.
"Zmínil se o různých skupinách a jednotlivcích, kteří by měli být odposloucháváni. A jasně nedělal žádný rozdíl mezi oprávněnými bezpečnostními cíli a politickými nepřáteli," sdělila v depeši velvyslankyně Barbara Stephensonová svému ministerstvu. Zmínila se o následné výhružce ze strany prezidenta.
Panamský prezident na zveřejnění depeše reagoval prohlášením, ve kterém uvedl, že se jednalo o nesprávnou interpretaci jeho slov. Ujistil, že nežádal o odposlouchávání telefonických hovorů politiků a jeho vláda dále odhodlaně bojuje proti pašerákům drog a praní špinavých peněz v Panamě.
Server WikiLeaks založil Australan Julian Assange. Teď čeká v Británii na rozhodnutí soudu o svém případném vydání do Švédska, kde je podezříván ze sexuálních deliktů. O jeho vydání usilují také Spojené státy, jejichž oficiální místa zveřejňování tajných dokumentů na WikiLeaks silně podráždilo. Dříve server publikoval například tajné dokumenty z válek v Iráku a Afghánistánu.