Článek
Sotloff, který měl také izraelské občanství, podle Barfiho nebyl žádný hrdina, jen se snažil „nalézat v temném světě dobro“. Na jednu stranu toužil vést klidný rodinný život na Floridě, na druhou ho neodolatelně přitahoval arabský svět.
KOMENTÁŘ DNE:
Lyžařské Nagano - Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>
Steven „chtěl nechat promluvit lidi, kterým nikdo nedal možnost promluvit“, „nebyl blázen do válek, ani se nechtěl stát žádným novodobým Lawrencem z Arábie“, uvedl mluvčí.
„Ať to byl libyjský lékař v Misurátě, který sotva stačil poskytovat psychologickou péči dětem postiženým válkou, nebo to byl syrský instalatér, který riskoval život, aby nakoupil léky; jejich příběhy byly současně Stevenovým příběhem. Nakonec obětoval svůj život, abych jejich příběh poslal do světa,“ prohlásil Barfi.
„Dnes máme smutek, ale vyjdeme z něj silnější. Nedovolíme naším nepřátelům s jedinou zbraní - strachem, aby si nás brali za rukojmí,“ doplnil.
Sotloff byl druhým novinářem uneseným v Sýrii, jehož radikálové z Islámského státu v odvetě za americké nálety na jejich pozice v Iráku zavraždili setnutím hlavy a video z činu vyslali do světa. Nyní hrozí zabitím britského rukojmího. Britský premiér David Cameron ve čtvrtek uvedl, že Spojené království žádné výkupné platit nebude.
Související téma
Americký viceprezident Joseph Biden oznámil, že ti, kdo stojí za vraždami novinářů Jamese Foleyho a Stevena Sotloffa, budou stíháni až „k branám pekla“.