Článek
Výjimečný stav bude platit deset dní, během nichž nebude možné vycházet ven mezi šestou večer a šestou ráno. Honduraská armáda a policie dostaly od vlády větší pravomoci při potlačování demonstrací.
Vítěz prezidentských voleb měl být oznámen v pátek ve 21:00 místního času (dnes ve 4:00 SEČ), vyhlášení však bylo opět odloženo. Po sečtení více než poloviny hlasů vedl zhruba o pět procent levicový opoziční kandidát Salvador Nasralla, pak ho ale předstihl současný pravicový prezident Orlando Hernández. Jeho kandidatura je sporná, neboť ústava neumožňuje dva mandáty v řadě.
Podle nejvyššího volebního soudu, který je v Hondurasu obdobou ústřední volební komise, je po sečtení téměř 94,31 procenta hlasů v čele současný prezident Hernández se 42,92 procenta hlasů. Politický nováček Nasralla měl podle těchto údajů zatím 41,42 procenta hlasů. Volba honduraského prezidenta je jednokolová a k vítězství stačí prostá většina.
Opozice si stěžuje na volební podvody a vyhlášení výsledků se stále odkládá. Soud oznámil, že nyní ručně spočítá lístky z 1031 hlasovacích uren, u nichž se objevily nesrovnalosti. Nasrallova středolevá aliance ale požaduje přepočítání hlasů ve třech z 18 honduraských departementů.
Protesty v ulicích honduraských měst si vyžádaly jednoho mrtvého, který byl zastřelen v pátek v přístavu La Ceiba, zraněných je přes 20 zraněných včetně policistů. Stovka lidí byla zatčena ve městě San Pedro Sula pro podezření z drancování.