Článek
Uvedl, že jeho vztek stále rostl, protože byl diskriminován, neboť byl černoch a k tomu homosexuál. Naznačil, že jde o odvetu za vraždu černochů v kostele v Charlestonu, současně ale vyjadřoval obdiv k masovým vrahům ze škol. Fax poslal Flanagan pod svým profesním pseudonymem Bryce Williams, který používal, když pracoval pro WDBJ7.
Napsal také, že letošní červnový útok v Charlestonu, kde bylo v kostele zabito devět černochů, ho „dostal přes vrchol“. [celá zpráva]
KOMENTÁŘ DNE:
Lyžařské Nagano - Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>
„Mé střely s dutou špičkou nesou na sobě iniciály obětí. Pro Dylanna Roofa (střelec z Charlestonu - pozn. red.). Chcete rasovou válku? PŘINESTE JI BÍLÝM,“ pokračoval v nekonzistentním, emotivním textu a dodal: „Proč jsem to udělal? Složil jsem peníze na zbraň 19. 6. 2015. Ke střelbě v Charlestonu došlo 17. 6. 2015.“ [celá zpráva]
Obdiv k střelcům ze škol
I když zmiňoval motiv pomsty za vraždy černochů, současně vyjádřil obdiv k teenagerům, kteří v roce 1999 postříleli na střední škole v Columbine 12 spolužáků a profesora, i k masovému vrahovi, který postřílel na virginské polytechnice přes tři desítky lidí. „Také jsem ovlivněn Seungem Hui Choem (Čo Sung-hü, střelec z virginské polytechniky - pozn. red.). To je právě teď můj kluk. Dosáhl skoro dvojnásobku počtu (obětí), které dostali Eric Harris a Dylann Klebold (střelci z Columbine, křestní jméno druhého se správně píše Dylan - pozn. red.).“
Šerif okresu Franklin Bill Overton k faxu, který mají k dispozici i vyšetřovatelé, poznamenal: „Je zřejmé, že tento gentleman byl nevyrovnaný.“
Otec zabité reportérky Andy Parker o Flanaganovi řekl televizi NBC: „Byl to šílenec, který získal pistoli.“ Zkritizoval snadnou dostupnost střelných zbraní v USA a dodal, že chce změnit zákony o zbraních, aby „zákonodárci ucpali díry a provedly se kontroly (stavu lidí), aby bylo zabezpečeno, že cvoci nezískají zbraně“.
Spory v práci a mužská prostituce
Zatím ale není známo, jak si Flanagan pistoli Glock 19, podobnou té, jaká byla použita na virginské polytechnice, opatřil. Z televize byl propuštěn v roce 2013 po řadě sporů a neshod s ostatními zaměstnanci. Měl i spor s kameramanem, kterého zastřelil. Po propuštění musel být vyveden.
V textu si stěžoval i na podmínky ve WDBJ7 v Roanoke, kde podle jeho slov panoval „hnusný rasismus”. Podle něj měla zabitá reportérka rasistické poznámky.
Tvrdí také, že po propuštění z WDBJ7 měl nabídku na práci v televizi v Pensylvánii, ale nezískal ji, protože WDBJ7 prý přesvědčila nového zaměstnavatele, aby Flanagana nepřijímal: „Tehdy jsem se dostal do bodu, kdy jsem už ani nehledal práci. Nepotřeboval jsem se dál potýkat se šikanou na pracovišti. S tím by měli něco dělat zákonodárci. Ano, bude to znít, že mám vztek. Mám. A mám na to plné právo. Ale až budu opouštět zemi, chci cítit jen mír.“
Zmiňuje také, že kvůli finančním problémům musel pracovat jako mužský prostitut, ale zdůrazňuje: „Jsem na to hrdý.” Dodal, že si tak přišel na tisíce dolarů.
Zemřel v nemocnici
Čtyřiadvacetiletou reportérku Alison Parkerovou a kameramana Adama Warda zastřelil Flanagan v přímém televizním vstupu před nákupním střediskem. Z místa činu uprchl a na nedalekém letišti si pak pronajal auto, které policie vystopovala na dálnici. Zhruba o tři hodiny později policisté Flanagana dostihli. Sjel s vozem ze silnice a postřelil se. Utrpěl velmi vážné zranění, kterému v nemocnici podlehl.