Článek
„Je to jako Sodoma a Gomora, jako by se na nás bůh zlobil,“ citoval listy The New York Times (NYT) 66letého úředníka Jorgeho Ortize Diaze, který se v hlavním městě hned zapojil do záchranných prací.
KOMENTÁŘ DNE: | |
---|---|
Očima Saši Mitrofanova: Srážka aligátora s čápem |
Stovky dobrovolníků zamířily ke škole Enriquea Rébsamena v jižní části metropole, kde se na desítky dětí a dospělé zřítila škola. Záchranáři z ruin vytáhli 22 dětských těl a po dalších 30 dětech a osmi dospělých stále pátrají.
Na místě podle NYT panoval zmatek. Vyděšení rodiče se ptali na osud svých potomků a v agonii je volali jménem, zatímco z tlampačů zněly občas i protichůdné instrukce od záchranářů a žádosti o světla, baterie a naftu.
Jesús Chairez pro BBC vylíčil, jak lidé v panice prchali z domů, aby si zachránili holý život. „Když jsem doběhl doprostřed ulice a podíval se za sebe, viděl jsem, jak se domy houpají zepředu dozadu a mezi nimi stoupá nahoru prach. Celá ulice vypadala jako jeden velký prašný mrak.“
„Třáslo se to opravdu hodně,“ popsal zemětřesení agentuře Reuters student Jevon Minto, který na univerzitě ve státě Puebla zrovna poslouchal přednášku. „Strach a panika je tu doslova cítit,“ dodal.
Pětapadesátiletý bankéř Jesús González Hernández viděl, jak „se rozpadají zdi“, když s kolegou prchal z kanceláře a cestou si poranil kotník.
Podobně dopadla 28letá Talia Hernándezová, jíž se podařilo dostat se z druhého patra domu. Zlomila si přitom nohu, přesto si oddychla. „Nemohu tomu uvěřit, že jsem naživu,“ svěřila se s pláčem BBC, zatímco jí zdravotníci z nohy vyjímali střepy skla.