Článek
O erupci sopky vysoké 1707 metrů informovalo ekvádorské ministerstvo pro životní prostředí s tím, že začala 1.30 místního času (9.30 SELČ). Jako první na ni upozornili správu Národního parku Galapágy turisté, kteří kolem ostrova proplouvali na lodi.
Láva se zatím valí po jihovýchodní straně sopky. Růžoví leguáni žijí na severozápadní straně vulkánu. Běžnější žlutí leguáni a obří želvy žijí na severním svahu.
Wolf je největší sopkou na vulkanických Galapágách. Naposledy vybuchla v roce 1982. Na ostrově Isabela jsou čtyři další sopky – Darwin, Alcedo, Cerro Azúl a Sierra Negra.
Růžový leguán je jedním z druhů pozemních leguánů žijících na Galapágách, kteří jsou méně známí než mořští leguáni ze souostroví.
Stejně jako rozšířenější žlutý leguán Conolophus subcristatus, žijící na většině ostrovů v Galapágách, je to archaicky vypadající ještěr dlouhý přes metr o váze až 12 kilogramů.
I když je to býložravec, neopovrhne ani hmyzem nebo stonožkami. Hlavním zdrojem potravy i vody jsou místní opuncie.
Růžový leguán byl objeven až v roce 1986 a v roce 2009 genetická studia prokázala, že jde o samostatný druh. Oba se od společného předka oddělili před 5,7 miliónu let. Na Galapágách žije mezi pěti až deseti tisíci suchozemskými leguánů, růžových je ale jen sto.