Článek
„Byla pozorována druhá erupce. Sloup popela se dostal v atmosféře do výše asi čtyř kilometrů,“ uvedlo středisko pro výzkum seismických aktivit UWI k druhé slabší erupci. Informovala o ní i generální ředitelka Červeného kříže pro Svatý Vincenc a Grenadiny Dora Jamesová, která řekla stanici CNN: „Trvá to už více než hodinu. Popel se dostává do vzduchu.“
První silnější erupce podle ní připomínala zvuk proudového letadla.
Vědci ve čtvrtek na sopce zaznamenali podzemní otřesy, které podle nich naznačují, že se magma dere k povrchu, uvedlo centrum pro zkoumání zemětřesení na ostrově Trinidad. Proto vyzvali vládu, aby nařídila evakuaci.
Poslední z evakuovaných odvážely lodě a auta z ohrožených oblastí krátce po první erupci. Zatím nejsou žádné informace o zraněných nebo škodách.
Sopka La Soufriére naposled vybuchla v pátek 13. dubna 1979. Při její erupci v roce 1902 zahynulo přibližně 1500 lidí. Místní média podle agentury Reuters v uplynulých dnech informovala také o zvýšené vulkanické aktivitě sopky Mount Pelée na ostrově Martinik, který leží severně od Svatého Vincence.