Článek
Barr rovněž řekl, že federální bezpečnostní sbory se zaměřily na vypátrání podněcovatelů násilných akcí.
Udělejte si obrázek sami: Takhle probíhal policejní zákrok na černocha Floyda
Dodal, že protesty spojené s pietou za Floyda se ve svůj prospěch snaží ukrást radikální skupiny včetně krajně levicového hnutí Antifa. Toto hnutí za strůjce násilností považuje americký prezident Donald Trump.
"Jsme svědky toho, jak se zahraniční aktéři na všech stranách snaží rozdmýchat násilí," řekl Barr o protestech.
Podle Trumpa nebude nutné poslat vojáky proti demonstrantům
Podle Barra je nepopiratelné, že mnozí Afroameričané ztratili důvěru v justiční systém Spojených států. "To se musí změnit," řekl. Zároveň zdůraznil, že násilí cestou ke změně není.
Snahy zastrašit spoluobčany
"Zatímco mnozí mírumilovně vyjadřují svůj hněv a žal, jiní se zmocnili protestů cestou násilí," řekl ministr spravedlnosti. "Takové nesmyslné anarchistické činy nejsou uplatněním práv podle prvního dodatku (americké ústavy)," řekl. První dodatek americké ústavy zaručuje svobodu projevu a shromažďování.
Násilnosti doprovází podle Barra také zločiny, jejichž cílem je vystrašit spoluobčany a zastrašit společnost. Přislíbil, že federální úřady strůjce podobných akcí dopadnou, a poznamenal, že kvůli násilí a rabování federální bezpečnostní složky dosud zadržely 51 lidí.
Natočila zásah proti Floydovi a čelí kritice. Jsem vyděšená, ale nelituji, říká dívka
Spojenými státy už týden zmítají násilné nepokoje, které vyvolala smrt černocha George Floyda. Ten zemřel 25. května po zákroku policie v Minneapolis, která se jej pokoušela zadržet pro podezření z pokusu o zaplacení falešnou bankovkou.