Článek
„V Chile mučí, znásilňují a zabíjejí,“ hlásal nápis na zpěvaččině obnaženém poprsí. Když umělkyně přebírala cenu, recitovala báseň „Chile, tvá bolest mne zraňuje“ a řekla, že věnuje cenu své zemi. „Chci poděkovat svým kolegům, a zejména veřejnosti, lidem, fanouškům, kteří tam jsou. Bez lidí by se nic nestalo,“ uvedla.
Protesty, které mají už 20 obětí a tisíc zraněných, začaly před měsícem kvůli zvýšení jízdného v metru, ale postupně v nich začaly nabývat na významu politické otázky. Jednou z klíčových je změna ústavy, která pochází ještě z dob diktátora Augusta Pinocheta a není v ní zakotvena odpovědnost státu za poskytování zdravotní péče a výuky.

Chilská zpěvačka Mon Laferte přišla na Grammy Awards s textem na hrudi, který upozorňoval na mučení, znásilňování a zabíjení v Chile.
O půlnoci byla uzavřena dohoda o míru a vytvoření nové ústavy, o které se bude hlasovat v dubnu.
Demonstranti také požadují, aby byly zveřejněny tři verze návrhu nové ústavy, lišící se tím, kolik zástupců by mělo být přímo voleno a kolik jmenováno.
Mon Laferte nebyla jedinou umělkyní, která se věnovala na dvacátém ročníku cen Latin Grammy politice. Nikaragujský zpěvák Luis Enrique, který přebíral cenu za nejlepší folkové album, řekl: „Nikaragua je stále ve válce. Pokračuje v boji za svobodu.“
Portoričan Residente ze skupiny Calle 13 vyzval k rovnosti.