Článek
Policie nepracuje s verzí, že by šlo o vraždu, protože „všechny zbraně a hudební vybavení v domě zůstaly nedotčeny“, uvádí deník Daily Mail. Po nálezu rozkládajícího se těla byli z domu odvedeni Bryarovi dva psi.
Bryar byl bubeníkem My Chemical Romance od roku 2004 do roku 2010, kdy se podle médií s ostatními členy kapely Mikeym Wayem, Gerardem Wayem, Frankem Ieroem a Rayem Toroem rozešel ve zlém. V roce 2014 pak odešel do hudebního důchodu a stal se realitním makléřem.
V roce 2015 Bryar zveřejnil, že se z něj po „vyhazovu z kapely“ stal „nejdepresivnější, nejnaštvanější, nejsebevražednější člověk vůbec“. „Teď jsem na tolika prášcích, že se cítím o něco líp, ale pořád mě to každý den štve. Nedávno mi řekli, že se nevrátím,“ napsal později na sociální síti X.
Náhle zemřel Kamil Šír, produkční legenda pražské rockové scény
V posledních letech svého života se Bryar stal velkým podporovatelem Donalda Trumpa. Na svém profilu na X má fotku s kšiltovkou „Make America Great Again“ a jako úvodní fotku použil siluetu útočné pušky AK-47. Naživu byl naposledy viděn 4. listopadu, den před americkými prezidentskými volbami. Jeho poslední tweet zní „TULSI“, křestní jméno Trumpovy kandidátky na ředitelku tajných služeb Tulsi Gabbardové.
TULSI
— bob bryar (@bobbryar) November 5, 2024
My Chemical Romance patří mezi typické představitele žánru emo z prvního desetiletí tohoto století. Kapelu v roce 2001 krátce po 11. září v New Jersey založili zpěvák Gerard Way a první bubeník skupiny Matt Pellissier. Jejím nejúspěšnějším albem je konceptuální, rockově operní Black Parade z roku 2006, jejíž první single Welcome to the Black Parade se dostal na vrchol britské hitparády.
V roce 2013 se kapela sice úplně rozpadla, ale o šest let později se dala opět dohromady a na příští rok má naplánované turné po stadionech severní Ameriky.