Článek
Cílem nasazení NSA v Kodani údajně bylo zajistit vyjednávačům Spojených států výhodu tím, že měli získat předem informace o postojích jednotlivých zemí.
Interní dokument NSA ze 7. prosince 2009 zdůrazňuje, že analytici NSA a jejích partnerů mají poskytovat "unikátní, včasné a hodnotné náhledy do přípravy a cílů" klíčových zemí před konferencí nebo také informace o jejich strategii při jednání.
NSA je určena především k zachycování informací souvisejících s možnými bezpečnostními hrozbami. Nové dokumenty však podle dánského serveru ukazují, že NSA a její partnerské úřady z Velké Británie, Kanady, Austrálie nebo Nového Zélandu hrály důležitou roli také v prosazování strategických zájmů USA.
Konference, jíž se účastnili například americký prezident Barack Obama, tehdejší britský premiér Gordon Brown či německá kancléřka Angela Merkelová, nenaplnila očekávání. Summit totiž nevyústil v dohodu o boji proti klimatickým změnám po roce 2012, kdy měla původně skončit platnost dosavadní dohody - Kjótského protokolu.