Článek
Koaliční motorizovaná pěchota za podpory letectva a dělostřelectva pokračuje v bojích ve středu města, kde povstalci rozmístění podél hlavní silnice opětovali americkou palbu střelbou z kulometů a minometů, uvedl důstojník dělostřelectva Ishmail Castillo.
Většina bojeschopných vzbouřenců, kterých je podle USA ještě ve Fallúdži 2000 až 3000, se však opevňuje v jižní části města.
"Koaliční síly kontrolují 70 procent Fallúdže. Zůstává několik míst odporu. Nepřítel se shromáždil na jihu města," řekl nejmenovaný americký důstojník.
Při ofenzívě údajně zemřely stovky vzbouřenců - jen jedenáct amerických a dva iráčí vojáci. Až na jednoho přitom všichni prý skonali včera. Podle USA je počet mrtvých rebelů vyšší a civilistů naopak nižší, než byly odhady.
Zničené město a ultimátum
Všichni civilisté přesto podle BBC Fallúdžu před útokem neopustili. Nyní čelí náletům společně s rebely. Dopisovatel BBC město přirovnal k afghánskému Kábulu zničeného vleklým válečným konfliktem. Domy nahradily trosky. Lidí se ukrývají v podzemí.
V Bagdádu byli v úterý uneseni tři příbuzní premiéra Iráku Ajáda Alávího. Radikálové dali vládě osmačtyřicetihodinové ultimátum ke stažení jednotek od Fallúdži. Jinak budou dvě ženy a muž popraveni. [celá zpráva]