Článek
Haleyová žádost o ochranu předložila federálním úřadům a členové její kampaně přemýšlí o tom, jak by zvýšená ochrana ovlivnila její plán kampaně a cest po Spojených státech.
„Měli jsme několik incidentů,“ uvedla pro americký deník Haleyová. „Nebude mi to bránit v tom, abych dělala to, co potřebuji,“ dodala. Neuvedla však, přesně jaké výhrůžky dostala.
Bývalá americká velvyslankyně při OSN se o výhrůžkách rozpovídala už minulý týden na tiskové konferenci ve městě Columbia v americkém státě Jižní Karolína, kde se budou 24. února konat další republikánské primárky.
„Když něco takového děláte, dostáváte výhrůžky,“ uvedla. „Taková je prostě realita,“ uzavřela s tím, že kvůli výhrůžkám musela najmout početnější ochranku.
Ta se přitom na stejné tiskové konferenci později zapotila, když musela zasahovat proti ženě, která se snažila vniknout na pódium. V posledních dnech se na jejích akcích objevili také protestující, kterým vadí její podpora Ukrajiny a Izraele, upozorňuje WSJ.
Trump míří na Haleyovou „Obama trikem“. Prezidentkou prý být nemůže
Ochranu povoluje ministr vnitřní bezpečnosti po konzultaci s poradním výborem Kongresu, jehož členy jsou republikánský předseda Sněmovny reprezentantů a demokratický předseda menšiny, předseda demokratické většiny a předseda republikánské menšiny v Senátu a jeden další vybraný člen.
Dům Haleyové v Jižní Karolíně byl také předmětem nejméně jednoho tzv. swattingu, kdy osoba falešně nahlásí probíhající trestný čin, aby na místo přilákala zásahové jednotky. V pořadu televize NBC „Meet the Press“ Haleyová řekla, že v době incidentu nebyla doma, ale byli tam její starší rodiče a jejich pečovatelka.
Stát Jižní Karolína je domovským státem pro Haleyovou. V posledních průzkumech zveřejněných analytickým webem 538 ale republikánská kandidátka zaostává s 32 procenty za Donaldem Trumpem, kterému nejnovější průzkum přiřkl přes 62 procent.