Článek
Agentura Bloomberg poznamenala, že šéf Bílého domu má před volbami podporu mnoha hollywoodských hvězd včetně Roberta De Nira nebo Marka Hamilla, zatímco režisér Steven Spielberg je do kampaně přímo zapojený. „Slavní herci a hudebníci… lákají sponzory, aby přispěli na Bidenovu snahu o znovuzvolení, ovšem není mnoho důkazů o tom, že by nadchli své fanoušky, aby jej také podporovali,“ dodává.
Částka vybraná při večírku v divadle Peacock Theatre je největším výtěžkem na jediné akci v dějinách Demokratické strany, napsal deník Los Angeles Times. Uvedený prostor pojme přes 7000 diváků a návštěvníci v sobotu za vstupenky dávali až 500 tisíc dolarů. Za tuto sumu měli nárok na místa blízko pódia, fotku s Bidenem a jeho předchůdcem z let 2009 až 2017 Barackem Obamou a vstup na after-party.
Ve stínu Mar-a-Lago. Trump má s městem Palm Beach komplikované vztahy
Kromě Clooneyho a Robertsové přišli Bidena podpořit herci Jason Bateman a Kathryn Hahnová, na akci zazpívali Sheryl Lee Ralphová a Jack Black. Kampaň exprezidenta Trumpa, kterého se chystá do listopadových voleb nominovat Republikánská strana, večírek kritizovala jako setkání „elitářských hollywoodských celebrit“.
Komik Jimmy Kimmel, který byl jedním z vystupujících, Trumpa označil za „oranžového Julia Caesara“, když moderoval rozhovor s Bidenem a Obamou. Podle Los Angeles Times oba muži i americká první dáma Jill Bidenová opakovaně útočili na republikánského exprezidenta, přičemž vystupňovali rétoriku, se kterou se dosud běžně v kampani prezentovali.
Joe, vrať se pro fotku! Média si opět dobírají Bidena kvůli jeho fyzické kondici
„Mohl jsem nic nedělat a byl bych lepší než on,“ řekl o Trumpovi Biden. Zopakoval své tvrzení, že USA pod jeho vedením mají „nejlepší ekonomiku na světě“, a prohlásil, že lidé by si měli vzpomenout, jaké to bylo, když byl v Bílém domě Trump. Připomenul například jeho vyjádření z počátku pandemie o možnosti hubit koronavirus injekcemi dezinfekce a dodal: „U něj to zabralo, pro jeho barvu vlasů.“
Podobné večírky jsou v USA běžnou součástí předvolebních kampaní, při kterých dvě hlavní politické strany hospodaří se stovkami milionů dolarů. Jsou příležitostí pro mecenáše stran setkat se s kandidáty, kteří zase s dárci sdílejí své plány. Trump nedávno na takovéto akci v Silicon Valley podle svého týmu vybral přes 12 milionů dolarů.