Článek
Hlavní část programu tvoří 13 popularizačních přednášek. Psychiatr Cyril Höschl například pohovoří o příčinách, rozvoji i léčbě deprese, psychiatrička Hana Papežová se zaměří na téma poruch příjmu potravy. Přednáška Eduarda Zvěřiny bude věnována možnostem neuorochirurgie.
Týden vědy začal, kvůli covidu poprvé online. Věnován je památce Rudolfa Zahradníka
Dojde i na téma humanoidních robotů, výzkumu toho, jak vzniká bolest, nebo pokroků ve spánkové medicíně. Přednášky si lidé mohou pustit přes Facebook festivalu nebo YouTube kanál Akademie věd ČR. Na programu jsou těž online diskuze.
Trénování paměti a efektivní metody učení
V plánu je i doprovodný program. Nabídne online workshop trénování paměti a efektivních metod učení. Jedna z přednášek se věnuje třeba sestavování textů, jejichž všechna slova začínají na stejné písmeno.
Noc vědců představuje využití robotů v astronomii, medicíně či zemědělství
Další příspěvky budou např. o možnostech využití psychedelik v psychiatrii, současných poznatcích o akutní ischemii či počítačovém využití elektrické aktivity mozku.
Nově vyvinutý čip by mohl rozpoznat hrozbu cévní mozkové příhody
Festival pořádá Akademie věd ve spolupráci s Ústavem experimentální medicíny AV ČR a Českou společností pro neurovědy. Je součástí Brain Awareness Week, celosvětové kampaně za zvýšení povědomí veřejnosti o úspěších a přínosech ve výzkumu mozku.