Článek
„V příštím školním roce bychom chtěli otevřít dvě třídy, což by bylo 52 žáků,” uvedla Martina Neubauerová z Vyšší policejní školy a Střední policejní školy ministerstva vnitra.
Loni se podařilo přijmout do sokolovské pobočky 26 žáků, z toho 14 dívek a 12 chlapců. Zatím všichni ve studiu pokračují.
Využít učitele ze školy, kde sídlí
Policejní škola sídlí na Integrované střední škole technické a ekonomické (ISŠTE) Sokolov, kde se též ve středu 9. ledna konal den otevřených dveří. I vojenská škola by měla sídlit zde.
Pro vznik jedné třídy vojenské školy je nutné získat aspoň 15 studentů. Loni přijímacími zkouškami prošli jen dva.
Obě školy, policejní i vojenská, přitom minimálně v prvních letech využijí pro všeobecné předměty učitele sokolovské SŠ, která jim má poskytovat azyl.
Pro vznik jedné třídy vojenské školy, která bude pobočkou Vojenské střední a Vyšší vojenské školy ministerstva obrany v Moravské Třebové, je nutné získat alespoň 15 studentů. Loni přijímacími zkouškami prošli jen dva. [celá zpráva]
Jen zájem nestačí
Ačkoli zájem o obě školy je, právě přijímací zkoušky, rozšířené o fyzické testy a v případě vojenské školy i odborné vyšetření ve vojenské nemocnici, výrazně snižují počet úspěšných uchazečů.
Vojenská škola bude mít navíc i další odlišnosti.
Každý žák bude pobývat na internátě
„Jde o internátní školu. Takže i když někdo třeba bude bydlet v Sokolově, přes týden bude i tak na internátě, který máme připravený v budově bývalého generálního ředitelství HDB,” vysvětlil náčelník oddělení vzdělávání vojenské školy Břetislav Štěpánek.
V Sokolově chce vojenská škola otevřít obor zaměřený na strojírenství. Uvidíme, zda se to již letos podaří.