Článek
Uzavřená dohoda staví na dlouhodobé spolupráci ČVUT a české společnosti Cognitive Security, která se stala letos v únoru majetkem Cisco. Na projekty, které univerzita do programu navrhne, může od společnosti Cisco získat během pěti let celkem téměř půl miliónu eur.
Spojení výuky a praxe
„Partnerství se soukromým sektorem je pro ČVUT jednou z priorit. Zaručuje nám, že naše výuka i výzkum jsou pro praxi relevantní a že naši absolventi jsou konkurenceschopní i ve světovém měřítku. Spoluprací se společností Cisco získává ČVUT přístup k obrovské „reálné laboratoři“, která nám umožní využít naše odborné znalosti k ochraně sítí před kybernetickými hrozbami nové generace,“ uvedl profesor Pavel Ripka, děkan Fakulty elektrotechnické.
Nové formy partnerství
Podle zástupců Cisco je spolupráce s ČVUT na poli kybernetické bezpečnosti jednou z prvních svého druhu. „Jde o novou formu partnerství, která se společnost Cisco snaží navazovat s předními výzkumnými univerzitami po celém světě. Velice oceňujeme vynikající práci, kterou na ČVUT odvádějí, a těšíme se na dlouhou a vzájemně prospěšnou spolupráci,“ řekl Michal Pěchouček, ředitel vývoje bezpečnostních řešení ve společnosti Cisco, který je zároveň profesorem na katedře počítačů ČVUT.
Studentům se otevírá možnost stáží v USA
Program výzkumu se zpočátku zaměří na oblast machine learningu, analýzy dat nebo teorie her v kontextu kybernetické bezpečnosti, ale i na mobilní technologie nebo cloud computing. Díky nově vytvořenému partnerství se mohou nadaní studenti Fakulty elektrotechnické ČVUT během studia účastnit stáží v Cisco International Internship Program. V rámci tohoto programu stráví rok prací po boku inženýrů společnosti Cisco přímo v USA a získají neocenitelné zkušenosti, které jim pomohou v jejich kariéře.