Článek
Na veletrhu se představí Akademie výtvarných umění (AVU), Akademie múzických umění (AMU), Česká zemědělská univerzita (ČZU), Univerzita Karlova (UK), Vysoká škola ekonomická (VŠE), Vysoká škola chemicko-technologická (VŠCHT), Vysoká škola uměleckoprůmyslová (VŠUP) a pořádající České vysoké učení technické.
Od obdobných vzdělávacích veletrhů, které se v ČR pořádají, se tento odlišuje. Specifický je především tím, že jej pořádají přímo vysoké školy na své vlastní akademické půdě. Panuje tak snaha s uchazeči ihned navázat osobní komunikaci.
Tu zajišťují studenti, pedagogové i představitelé vedení univerzit. Z toho důvodu se také klade důraz na co největší otevřenost veletrhu – zájemcům je umožněn vstup zdarma.
Školy si předávají štafetu
Akce se bude soustředit převážně na sdělování studijních informací. Definujícím znakem všech zapojených VŠ má být vzájemná spolupráce a nabídka studia na jakékoli z nich.
Loňský ročník se uskutečnil na UK, předloňský na VŠE. Druhého ročníku se zúčastnilo v loňském roce přes dva a půl tisíce středoškoláků. Lze předpokládat, že v roce 2019 převezme štafetu další ze zastoupených pořadatelských škol. Více informací je zde.
Minulý týden se v Praze uskutečnil jiný vzdělávací veletrh, a to veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání jménem Gaudeamus. [celá zpráva]