Článek
Agentura TASS, která poznámku Muska zaznamenala, připomněla, že Rogozin v roce 2014, tehdy ještě jako místopředseda ruské vlády jakoby žertem, komentoval americké sankce namířené proti ruskému kosmickému průmyslu.
Navrhl Spojeným státům, aby své astronauty dopravovaly na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) trampolínou.
Nový milník v dobývání vesmíru. Soukromá loď Crew Dragon míří k ISS
Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) tehdy k dopravě astronautů na ISS už využíval ruské lodě Sojuz. Byl k tomu nucen poté, co v roce 2011 ukončil program svých raketoplánů.
Sobotní start Crew Dragonu z Kennedyho vesmírného střediska na Mysu Canaveral znamenal, že poprvé po devíti letech odletěli američtí astronauti americkou lodí z území Spojených států. Start z komplexu 39A Kennedyho vesmírného střediska vyšel přesně podle plánu a neprovázely jej žádné problémy.
Očekává se, že posádka, kterou tvoří Robert Behnken a Douglas Hurley, v neděli po 19 hodin trvajícím letu na ISS přistane v 16:29.
Více než dvě hodiny po tomto „zakotvení” má v 18:45 dojít k otevření poklopů, tedy bran mezi lodí a staničním modulem Harmony. V 19:15 má poté následovat uvítací ceremoniál, na orbitálním komplexu novou dvojici přivítá tříčlenná posádka, kterou tvoří americký velitel Christopher Cassidy a ruští kosmonauti Anatolij Ivanišin a Ivan Vagner.
Na oběžné dráze by měli Behnken a Hurley strávit dobu v rozmezí od jednoho do čtyř měsíců. Záležet bude i na tom, jak si loď Crew Dragon povede i na stavu další pilotované lodě Crew Dragon připravované společností SpaceX pro první provozní misi těchto vesmírných transportérů, označenou jako Crew-1.