Článek
Francouzský chemik Joseph Davidovits již dříve publikoval svou teorii, že geopolymery využívali již starověcí Egypťané při stavbě pyramid. Obrovské kvádry impozantních hrobek faraónů Staré říše jejich stavitelé nelámali v lomech, ale uměle formovali. Své tvrzení dokládá rentgenovou analýzou kamenů, které vykazují rozdílnou hustotu. Jiné práce pak dokládají požívání směsi popele a vápna při výrobě tvárnic ve starověkém Uru i v jiných prvních civilizacích.
Také staří Římané používali obdobnou technologii, když mísili sopečný popel s nehašeným vápnem a vodou při stavbě Pantheonu v roce 27 př. n. l., který stále drží titul největšího světového dómu s nevyztuženou betonovou klenbou. Moderní beton založený na odlišné směsi. podléhá většinou pomalé degradaci.
Laboratoř amerického letectva podala návrh, aby se nové přistávací stavěly z geopolymerů. Materiál se dokonce používá i při konstrukci satelitů jako tmel. Také Írán, který rozvíjí svůj jaderný program údajně pracuje na vlastní verzi superbetonu. Stále existuje možnost, že USA a nebo Izrael vyhodnotí íránský program jako bezprostřední bezpečnostní riziko a podniknout úder na zařízení pro obohacování uranu.