Článek
Soutěž je součástí odborného vzdělávání, které kombinuje teoretické a praktické znalosti a studentům otevírá dveře k atraktivnímu pracovnímu uplatnění. Zástupci tří vítězných středoškolských týmů získali možnost studovat na FIT ČVUT bez přijímacích zkoušek.
Umístění je dokladem znalostí
„Jejich umístění v soutěži je pro nás potvrzením toho, že mají znalosti potřebné k odbornému vysokoškolskému studiu,“ říká děkan fakulty prof. Ing. Pavel Tvrdík, CSc. a dodává:
„Soutěž Networking Academy Games je pro nás příležitost inspirovat nadějné studenty ke studiu na naší fakultě. Těsné propojení teoretické výuky s praxí je v IT nezbytností a naše fakulta ho aktivně podporuje. Zřídili jsme například portál, na kterém mohou firmy zveřejňovat nabídku konkrétních pracovních a výzkumných úkolů pro studenty, a snadno se tak propojit s konkrétními zájemci.“
O „ajťáky“ bude nouze
Podle studie Evropské komise bude do roku 2015 v celé Evropě 900 tisíc neobsazených pracovních míst v IT, protože na trhu jednoduše nebude dostatek vzdělaných odborníků.
„Abychom tuto mezeru zaplnili, intenzivně spolupracujeme se školami. V programu Cisco Networking Academy pomáháme firmám identifikovat nadané studenty a zároveň studentům získat potřebnou praxi pro jejich další rozvoj. Řada studentů má díky tomu šanci již během studia najít perspektivní práci a začít si budovat profesionální kariéru,“ říká Karol Kniewald, Area Academy Manager pro regiony CEE a CIS.
Soutěží se ve čtyřech kategoriích
Soutěž každoročně probíhá ve čtyřech kategoriích, které korespondují s kurzy Cisco Networking Academy. V těch je kladen důraz na základní hardwarové a softwarové schopnosti budoucích IT odborníků, správu sítí, odhalování chyb v jejich infrastruktuře, ale i na maximalizaci jejich přínosů.
Soutěž kategorie HS3 je pak určena pro tříčlenné týmy ze středních škol. Vítězové národního kola Networking Academy Games mají šanci uspět v dalších mezinárodních kolech.