Článek
Lidstvo kolonizovalo Zemi a upředlo kolem ní pavučinu z moderních technologií i dopravní infrastruktury. Pharand na obyčejném domácím PC zpracovával data z amerických agentur Geospatial Intelligence Agency a Atmospheric Administration. Na základě těchto údajů stvořil mapy přibližující, jak lidstvo domestikovalo Zemi. Zpracovaná data vložil v grafické podobě do satelitních snímků noční zeměkoule.
Ze získaných údajů podle něj například vyplývá, že tři procenta povrchu planety tvoří asfalt. To je pro srovnání zhruba rozloha Indie.
Právě v těchto dnech přitom lidstvo oslavilo završení další populační mety, když dosáhlo počtu sedmi miliard jedinců žijících na planetě. To je podle statistik OSN více než šest procent z celkového počtu lidí, kteří kdy po Zemi chodili. Ke konci 21. století by mělo na světě podle odhadů žít téměř 16 miliard lidí.
“Ty obrázky ukazují několik aspektů globální lidské činnosti,” komentoval své dílo 34letý Felix Pharand z kanadského Motrealu. “Je na nich vidět všechno, přes silnice, světelné znečištění, železniční tratě až po elektrické vedení. Ukazuje to skutečný rozměr naší civilizace, vzorec naší globální expanze a způsob, jakým jsme současnou podobu Země ovlivnili," dodal.
Pharandovým záměrem bylo vytvořit vize planet podobné sci-fi filmům. S tím rozdílem, že jeho vizualizace jsou založeny na reálných datech.